ФДМУ та сім товарних бірж уклали Меморандум про співробітництво для проведення електронних аукціонів

Фонд державного майна та сім товарних бірж уклали Меморандум проспівпрацю для проведення електронних аукціонів. Як сказано у Меморандумі, його метою є консолідація зусиль Сторін щодо реалізації об’єктів малої приватизації державної власності на аукціонах в електронній формі на засадах прозорості, публічності та максимальної ефективності. До Меморандуму станом на 25 березня 2016 року приєдналися 7 торгівельних майданчиків: ТБ «Перспектива-Коммодіті», ТБ «Українська міжрегіональна спеціалізована», ТБ «ІННЕКС» УКРАЇНСЬКА УНІВЕРСАЛЬНА БІРЖА, ТБ «УНІВЕРСАЛЬНА ТОВАРНО-СИРОВИННА БІРЖА», ТБ «Перша Універсальна Біржа «Україна», ПАТ Державна акціонерна компанія «Національна мережа аукціонних центрів». Рішення про співробітництво ФДМУ приймає після детального всебічного тестування програмного забезпечення бірж відносно можливості забезпечення на найвищому рівні проведення аукціонів в електронній формі. Фонд готовий і надалі розглядати пропозиції від інших торгівельних майданчиків.

Фонд має на меті перенести всю малу приватизацію на електронні аукціони. З цією метою наказом ФДМУ від 09.09.2015 № 1325 затверджено Порядок проведення в електронній формі продажу об’єктів малої приватизації на аукціоні, у тому числі за методом зниження ціни. Як неодноразово зазначали у Фонді, основна база малої приватизації на сьогодні – це об’єкти, які безрезультатно виставлялися по 10-20 разів на класичні аукціони.  Вони потребують якнайшвидшої приватизації, яка б дала їм шанс на збереження та розвиток. Після старту електронних аукціонів Фондом було продано низку неліквідів на суму в майже 400 тис. грн.

З метою організації прозорого приватизаційного процесу онлайн на офіційному сайті ФДМУ створено спеціальну рубрику «Електронні аукціони», де розміщено всю інформацію про об’єкти, які продаються у такий спосіб.